Superior værelset er ca 22 kvm. Der er balkon eller terrasse til alle værelser med et smukt view over skov og strand, herudover også aircondition, Tv, Minibar samt et badeværelse med bruser og hårtørrer.
Hotel Marinetta er ligger skønt på en 3 hektar stort område lige ved havet, og frister med egen privat strandområde
Superior værelset er ca 22 kvm. Der er balkon eller terrasse til alle værelser med et smukt view over skov og strand, herudover også aircondition, Tv, Minibar samt et badeværelse med bruser og hårtørrer.
Elegance værelset er ca 18 kvm. Der er balkon eller terrasse til alle værelser med udsigt over skoven, herudover også aircondition, Tv, Minibar samt et badeværelse med bruser og hårtørrer.
Comfort værelset er ca 20 kvm. Der er balkon eller terrasse til alle værelser med udsigt over skoven, herudover også aircondition, Tv, Minibar samt et badeværelse med bruser og hårtørrer.
Det er muligt at være op til 4 personer i dette værelse (køjesenge). Prisen der er vist er for 2 personer. Kontakt os for nærmere info.
Den private strand ligger en kort gåtur fra hotellet, den er udstyret med parasoller og liggestole. Stranden blev tildelt Det Blå Flag og andre emblemer for sit rene, klare vand.
Den splinternye 300 m² store Marinetta Wellness tilbyder afslappende krops- og sindpleje med sin hydromassagepool, følelsesbade, sauna, særlige kosmetiske og massagebehandlinger. Der tilbydes også andre afslappende behandlinger.
Der er gratis parkering på dette hotel. Hotel Marinetta har ikke kun en swimmingpool, der er forbeholdt voksne, men også en yderligere pool for voksne og børn.
Du kan vælge mellem 6 forskellige værelsesformater; suiter, almindelige værelser eller en lille villa.
Alle værelser er indrettet med parquet eller marmorgulv samt moderne men komfortable møbler, der bare skriger forkælelse. Der er Wifi og balkon på alle værelser, så du kan nyde udsigten af havet, haven eller fyrretræsskoven.
Juni-August er der sutsko og badekåbe på alle værelser.
Der er hårtørre på badeværelserne og mini-bar på værelserne.
Alt i alt, så er det det perfekte sted for forkælelse eller en tur med familien
Velkomstdrink
Wi-Fi
Shuttlebus mellem hotel og Sorrento
Mindre husdyr
Adgang til strand
Liggestol ved strand
Parkering € 15 pr. dag (skal bestilles)
Babyseng € 15 pr. dag (skal bestilles)
Kommunal turistafgift
Få et skræddersyet tilbud
Vil du hellere have et personligt skræddersyet tilbud ? Udfyld formularen, så vender vi tilbage til dig indenfor 24 timer. Vi baserer tilbuddet på det sted, du kigger på nu. Er du åben for andre muligheder, så skriv gerne i kommentarfeltet.
Følg os på de sociale medier