Stay LocalStay Local
Glemt kodeord

Villa Casa Bellavista – San Severino Marche

Villa Casa Bellavista har som navnet antyder en skøn udsigt over bakkerne ved den hyggelige by San Severino i Regionen Marche.

Her får du en velindrettet villa med alle moderne bekvemmeligheder. Området egner sig til alle former for aktiv ferie, eller du kan køre rundt i området og besøge de hyggelige Middelalderbyer.

pris pr. nat
Fra 0,-
pris pr. nat
Fra 0,-

Tilgængelige Boliger

Hvorfor du skal vælge at bo her:

  • Fantastisk udsigt

  • Vinområde

  • Tæt på San Severino

Beskrivelse af Villa Casa Bellavista – San Severino Marche

Casa Bellavista er den ideelle villa til dig, der ønsker at tilbringe en afslappende ferie i nærkontakt med naturen. Huset ligger på et af de mest stemningsfulde bakker ved byen San Severino Marche, ikke langt fra antikke middelalderlige by og med et “tårnværelse” der har udsigt over hele dalen.

Afsondret, men også blot få minutters kørsel fra byens centrum, som også kan nås til fods fra forskellige naturskønne stier, er villaen opdelt i to helt uafhængige områder: stueetagen (nedesrte plan) er beboet af ejerne, naturligvis med respekt for gæsternes privatliv og tilgængelig i nødstilfælde. På første sal – med med direkte indgang fra gaden, ligger villaens 200 kvm.

Her er nybygget swimmingpool, grill og have, som er til eksklusiv brug til dig – ejerne benytter den ikke mens villaen er udlejet.

Indretningen af Villa Casa Bellavista

Villa Casa Bellavista har 10 sovepladser, fordelt på 4 soveværelser, og 2 opredninger. Der er ialt 3 badeværelser.

Skiftedag

Ophold: Lørdag / lørdag 1/6 - 27/8 2022
Resten af året min 3-5 nætter

Check-ind / Check-ud

Kl 16:00 (mødested aftales) / kl. 10:00

Inkluderet i prisen

Forbrug af el, gas og vand
Sengetøj/-linned og håndklæder (ingen skift)
Wi-Fi
Babyseng og høj stol (skal bestilles)

Betales lokalt

Depositum: 400 € (refunderes ved afrejse)
Transfer service fra lufthavn (skal bestilles)
Slutrengøring 180 €
Opvarming (efter forbrug)
Ekstra rengøring ved fleruge ophold 10 € pr. time.
Ekstra skift af sengelinned ved fleruge ophold 50 €
Kommunal turistskat

Faciliteter

  • Grill
  • Kaffemaskine
  • Køleskab
  • Max. 3 km til (lille) by
  • Opvaskemaskine
  • Parkering
  • Pool
  • Satellit-tv
  • Vaskemaskine
  • Wi-Fi

Kort

Kalender

Corona rejsegaranti?

Vi refunderer eller flytter naturligvis din rejse uden besvær, hvis du skulle være så uheldig, at Corona-pandemien sætter en stopper for ferien.

Læs mere om Corona her

Husk rejseforsikringen

Du kan købe en forsikring til din rejse. Vi samarbejder med European ERV og kan derfor tilbyde alle former for forsikringer, herunder afbestillingsforsikring, rejseforsikring mm.

Læs mere om forsikring her

Få et skræddersyet tilbud

Hvis du ikke ønsker at bestille online, så udfyld formularen, så vender vi tilbage til dig med et personligt tilbud. Vi baserer tilbuddet på det sted, du kigger på nu. Er du åben for andre muligheder, så skriv gerne i kommentarfeltet.

    *Bemærk en reservation er først gyldig efter ordrebekræftelsen er modtaget og betalt.

    Her kan du også bo

    Pris pr. nat fra
    5.140,-

    Villa Casolare Azzurro – Colfano
    Marche Italien

    Casale Azzurro er en gammel middelalderbolig, som er fint restaureret, men som stadig bevarer charmen og elegancen fra svundne tider.
    Pris pr. nat fra
    3.373,-

    Villa del Poggio – Mogliano
    Marche Italien

    Villa del Poggio er en majestætisk villa, der er omgivet af grønt, bl.a. takket være den store have med panoramaudsigt
    Den store have, fuldstændigt indhegnet, byder på plads til at grille, svømme eller læse i stilhed under træterrassen og nyde