Familievenlige lejligheder med lagunepool, wellness og miniklub tæt på Peschiera og Gardaland
Residence Eden ligger i et grønt område ved golfbanen Paradiso, med adgang til Parc Hotels faciliteter og shuttlebus til Peschiera del Garda
Residence Eden er et stort, grønt lejlighedsanlæg i området Paradiso mellem Castelnuovo del Garda og Peschiera del Garda. De 173 lejligheder er fordelt på fire huse omgivet af haver og plæner, og lige ved siden af ligger golfbanen Paradiso. Midt i anlægget ligger en stor lagunepool med liggestole og parasoller, som er med i prisen, og der er et lille supermarked på stedet, så du nemt kan handle ind.
Residence Eden ligger ved siden af Parc Hotel, og her kan du bruge wellnesscentret med indendørs pool, sauna, tyrkisk bad og fitnessrum. Til børnene er der en børnepool med rutsjebane og vandleg, legeplads og legerum, og om sommeren er der miniklub for de 4-11-årige og juniorklub for de 12-17-årige samt underholdning dag og aften. Du kan vælge at spise morgenmad eller halvpension på Parc Hotel, og der er cykeludlejning, tennis og golf mod betaling.
Peschiera, Gardaland og den sydlige del af Gardasøen
Fra slutningen af marts til oktober kører en shuttlebus fra anlægget ind til Peschiera del Garda. Den gamle fæstningsby er omgivet af kanaler og mure, der står på UNESCO’s verdensarvsliste, og herfra sejler bådene rundt på søen, fx til Sirmione med sin borg og sine termer. Er I til forlystelser, ligger Gardaland, Sea Life Aquarium og vandlandet Caneva Aquapark kun få minutter væk i bil, og du kan købe en billet til Gardaland på forhånd.
Naturparken langs floden Mincio og den smukke landsby Borghetto ved Valeggio sul Mincio ligger også tæt på, og her er der flotte cykelruter. Verona ligger omkring 20 minutter væk i bil og er perfekt til en dagstur, fx med en guidet tur i Verona. Du kan læse mere om området på vores side om Gardasøen.
Indretningen af Residence Eden
Du kan vælge mellem tre størrelser lejligheder. Etværelses lejligheder på 28-29 m² har stue med køkkenhjørne og sovesofa og passer til to personer. Toværelses lejligheder på 39-40 m² har stue med køkken og sovesofa og et separat soveværelse og plads til fire. Treværelses lejligheder på 49-53 m² har to soveværelser og plads til seks.
Alle lejligheder har badeværelse med bruser, satellit-tv og altan eller terrasse. Der er aircondition fra midten af juni til midten af september. Vand, el og slutrengøring er med i prisen, men køkkenet skal gøres rent inden afrejse.






Følg os på de sociale medier