5 personer, 2 soveværelser, 2 badeværelser.
Beskrivelse af Lejligheden Lecco Incanto – Comosøen
Bo i fredelige omgivelser tæt på både Comosøens vand, bjergenes stier og Leccos hyggelige centrum
Lecco Incanto ligger fredeligt i et boligområde i Lecco, kun få hundrede meter fra både indkøb, offentlig transport og grønne omgivelser. Her bor du i rolige og funktionelle rammer med flot udsigt over Comosøens omgivelser og de omkringliggende bjerge – og med nem adgang til indkøb og transport, så hverdagen på ferien glider let.
Lejligheden ligger på 2. sal i en mindre ejendom med pæne og gennemførte detaljer og elevator. Du har adgang til privat garage, Wi-Fi, aircondition og store altaner. Lecco Incanto passer godt til dig, der gerne vil bo bekvemt med god plads og praktiske faciliteter – og samtidig have Comosøen og naturen tæt på.
Lecco kombinerer lokalliv, natur og gode forbindelser til resten af området
Lecco ligger i den sydøstlige del af Comosøen og er mindre turistet end mange af de kendte byer længere nordpå. Du får derfor en mere lokal oplevelse – og det hele er stadig inden for kort rækkevidde. Fra lejligheden har du gåafstand til det store supermarked Iperal, og busstoppestedet ligger lige ved døren. Du kan også nemt køre til bjergområdet Valsassina eller tage en bådtur fra havnepromenaden.
Er du til bystemning, kan du slentre en tur i Leccos historiske centrum eller tage en tur til Milano, der kun ligger en times kørsel væk. Området omkring lejligheden er roligt og beboet af lokale – her får du base i hverdagslivet, men stadig med oplevelser lige om hjørnet. Hvis du vil vide mere om regionen og hvad du kan opleve, kan du tage et kig på vores side om Lombardiet.
Indretningen af Lecco Incanto
Lejligheden rummer to separate soveværelser – ét med dobbeltseng og ét med tre enkeltsenge – samt en opholdsstue med sovesofa og smart-TV. Køkkenet ligger for sig selv og har det nødvendige udstyr, hvis du foretrækker at lave mad i løbet af opholdet.
Der er to badeværelser: det ene med bruseniche, det andet med badekar. Lejligheden har store vinduer med myggenet og udgang til altaner, hvor du kan nyde udsigten til både sø og bjerge.
Wi-Fi, aircondition, opvarmning, sengelinned og håndklæder er inkluderet. Ønsker du babyseng, høj stol eller ekstra rengøring, kan det tilkøbes efter behov.
Skiftedag
Ophold hele året min. 3 nætter
Check-ind / check-ud
16:00 - 22:00 / inden 10:00
Inkluderet i prisen
Sengetøj/-linned og håndklæder
Aircondition
Opvarmning
Betales lokalt
Skift af sengetøj/-linned og håndklæder: 10 € pr. ting
Slutrengøring: 80 €
Ekstra rengøring: 20 € pr. time
Barnseng: 20 €
Høj stol: 10 €
Kommunal turistskat
Lej en privat kok i ferieboligen.
Forkæl dig selv og familien med en privat kok i ferieboligen.
Madlavningskursus på ferien.
Tag et Italiensk madlavningskursus på ferien og få en bid af Italien med hjem.
Fandt du ikke den rigtige villa?
Se andre Villa i Toscana
Faciliteter
- Aircondition
- Ingen lørdagsregel i højsæsonen
- Kaffemaskine
- Køleskab
- Max. 3 km til (lille) by
- Opvaskemaskine
- Parkering
- Satellit-tv
- Wi-Fi
Galleri
Kort
Kalender
Få et skræddersyet tilbud
Vil du hellere have et personligt skræddersyet tilbud ? Udfyld formularen, så vender vi tilbage til dig indenfor 24 timer. Vi baserer tilbuddet på det sted, du kigger på nu. Er du åben for andre muligheder, så skriv gerne i kommentarfeltet.
Her kan du også bo
1.958,-
Lejligheden Lierna Blu – Comosøen
Comosøen Italien
979,-
Lejligheden Lecco Pescarenico – Comosøen
Comosøen Italien
1.061,-
Følg os på de sociale medier